Terminy sadzenia drzew i krzewów

Drzewa i krzewy liściaste

Drzewa i krzewy liściaste sadzimy zazwyczaj o porze kiedy nie mają liści, czyli od jesieni do wiosny. Poleca się sadzenie jesienne, gdyż system korzeniowy zdąży się przez zimę zregenerować przed okresem wegetacji.

Sadząc rośliny na glebach ciężkich, lepiej wybrać termin wiosenny. Wiele gatunków lubi sadzenie lub przesadzanie wiosenne np. graby, buki, robinia, glediczja (iglicznia) i głóg

Drzewa i krzewy iglaste

U roślin iglastych sadzenie zaleca się przeprowadzić na jesień, od drugiej połowy sierpnia (VIII), lub na wiosnę od momentu rozwoju pąków do 15 maja. Nie należy sadzić roślin iglastych zbyt późno na jesień (październik i listopad)

Reguły sadzenia roślin iglastych dotyczą również roślin liściastych zimozielonych, czyli tych, które mają liście na zimę (ognik, mahonia, laurowiśnia i bukszpan)

Źródło:
  1. Seneta W. 1966. Żywopłoty. PWRiL, Warszawa.

Pozostaw komentarz

Należy wypełnić prosty test (poniżej). Najedź myszką na kwadrat obok napisu 'Nie jestem robotem' i naciśnij lewy przycisk myszy komputerowej. Po przejściu testu można wysłać komentarz. Przepraszamy za utrudnienia. Po dodaniu komentarza i wróceniu do strony należy ją odświeżyć, klikając klawisz na klawiaturze F5 (aby uniknąć podwojenia wpisu).

*Komentując wpis, akceptujesz jednocześnie paragraf nr 9 regulaminu wortalu (patrz stopka). Komentując wpis wyrażasz zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych związanych z tożsamością w internecie.

Skomentuj jako pierwszy

Menu :