Czy można podawać kozom skórki z bananów?


Pamiętam z dzieciństwa, że gdy byłem razem z siostrami u dziadków na wakacjach, to co kilka dni dawaliśmy kozom skórki z bananów. Kozy nie miały nic przeciwko, a wręcz łapczywie zjadały te skórki i chyba bardzo im smakowały. Oczywiście nie były to hurtowe ilości skórek, tylko kilka; 3-4 sztuki. Po zjedzeniu skórek z banana kozy nie wykazywały żadnych dolegliwości. Kozy beczały jak zawsze, a mleko było identyczne w smaku. Można powiedzieć, że banany nie są szkodliwe dla tych przeżuwaczy, więc jest to jeden ze sposobów zagospodarowania organicznych odpadków w gospodarstwie.

Dzisiaj, zastanawiam się jako autor tego tekstu, czy rzeczywiście skórki z bananów nie są szkodliwe dla kóz? Może wypowie się w tym temacie jakiś specjalista?


Źródło:
  1. Obserwacje i doświadczenia własne: Aleksander Skrzyński

Pozostaw komentarz

Należy wypełnić prosty test (poniżej). Najedź myszką na kwadrat obok napisu 'Nie jestem robotem' i naciśnij lewy przycisk myszy komputerowej. Po przejściu testu można wysłać komentarz. Przepraszamy za utrudnienia. Po dodaniu komentarza i wróceniu do strony należy ją odświeżyć, klikając klawisz na klawiaturze F5 (aby uniknąć podwojenia wpisu).

*Komentując wpis, akceptujesz jednocześnie paragraf nr 9 regulaminu wortalu (patrz stopka). Komentując wpis wyrażasz zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych związanych z tożsamością w internecie.

Skomentuj jako pierwszy

Menu :